Rehabilitacja neurologiczna
Korzystamy przede wszystkim z uznanych na świecie metod PNF i Bobath. Stosujemy również szereg ćwiczeń funkcjonalnych, pomagających przystosowywać się do różnych sytuacji napotykanych w życiu codziennym. W przypadku dolegliwości pochodzących głównie z uszkodzeń obwodowego układu nerwowego, terapia ma na celu przyspieszenie regeneracji, likwidację dolegliwości bólowych oraz odzyskanie dawnej sprawności. Wykorzystujemy elementy terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, terapii czaszkowo – krzyżowej, PNF, neuromobilizacji.
Jakie schorzenia wymagają rehabilitacji neurologicznej?
Schorzenia wynikające z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (OUN):
-
udar,
-
dystrofia mięśniowa,
-
uszkodzenia rdzenia,
-
stwardnienie rozsiane (SM),
-
choroba Parkinsona,
-
rdzeniowy zanik mięśni (SMA),
-
stwardnienie zanikowe boczne (SLA).
Schorzenia niezwiązane z OUN:
-
rwa kulszowa,
-
dyskopatia,
-
bóle głowy,
-
uszkodzenie, uwięźnięcie nerwów obwodowych
-
ból promieniujący,
-
drętwienie.
Rehabilitacja SMAków
Rehabilitacja po udarze mózgu
FizjoBungeeTherapy
Od około 10 lat specjalizujemy się w rehabilitacji osób chorujących na SMA. Stworzyliśmy jako jedni z pierwszych w Polsce idywidualny program ćwiczeń przy wykorzystaniu sprzętu LeviActive. Obecnie rehabilitujemy ponad 20 SMAków.
System ćwiczeń przy użyciu odciążenia dynamicznego. Ćwiczący wykonuje ruchy w pozycjach funkcjonalnych w warunkach odciążenia. Odciążeniu ulega w zależności od potrzeb ćwiczącego i konfiguracji ćwiczeń całe ciało lub konkretna część ciała (kończyny dolne ,kończyny górne, tułów).
Powinna być rozpoczęta tak szybko, jak to tylko możliwe, od niej zależy bowiem kiedy i w jakim stopniu pacjent powróci do dawnej sprawności. Rehabilitacja osób po udarze mózgu polega m. in. na szybkiej pionizacji, wzmacnianiu, zapobieganiu odleżynom i przykurczom oraz neurologopedii