Poznaj nasz zespół
Koordynator fizjoterapii, Właścicielka REHA360
mgr Małgorzata Wójcik
Koordynatorka fizjoterapii w Reha360, Dyrektorka ds. medycznych Levicare, Vice prezes Śląskiego oddziału SFP, Założycielka Fundacji Qlavi.
Twórczyni koncepcji FBT (trening antygrawitacyjny).
Specjalizuje się w pracy z dorosłymi pacjentami z chorobami nerwowo-mięśniowymi. Jest także koordynatorem prac nad rozwijaniem programu terapeutycznego dla osób z zanikiem mięśniowym różnego pochodzenia. Bazuje on na różnych metodach terapeutycznych, a także – co najważniejsze – na latach pracy z osobami dotkniętymi tymi schorzeniami.
Terapeutka wielu metod terapeutycznych , uczestnik i prelegent wielu konferencji naukowych.
Uwielbia Mazury, dobrą książkę i wycieczki z historią w tle.
Fizjoterapeuta ortopedyczny
mgr Krzysztof Rokosz
Jest terapeutą manualnym metody Kaltenborn-Evjenth. Specjalizuje się w pracy z pacjentami z deficytami układu ruchu wynikającymi przede wszystkim z problemów ortopedycznych. W ostatnim czasie, interesuje się stawem skroniowo-żuchwowym oraz jego wpływem na biomechanikę ciała człowieka. Najczęściej współpracuje z pacjentami z bólami głowy, bólami odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa oraz po urazach i operacjach stawu barkowego wraz z wynikającymi z nich powikłaniami. Współpracuje również z pacjentkami po zabiegu mastektomii, zarówno z trudnościami w poruszaniu ręką, jak i z obrzękami limfatycznymi.
Fizjoterapeuta ortopedyczny
mgr Patrycja Rokosz
Specjalizuje się w terapii manualnej. Głównym narzędziem pracy jest metoda Kaltenborn-Evjenth. W pracy dużo bazuje na odtworzeniu prawidłowej biomechaniki i funkcji stawu. Zwykle skupia się na pacjentach z problemami kończyny dolnej oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W szczególności interesuje się pracą ze stopą, przez wzgląd na wpływ jaki wywiera na jakość funkcjonowania całej kończyny dolnej oraz miednicy. Przyjmuje głównie pacjentów po urazach i operacjach stawu skokowego, kolanowego i biodrowego.
Wykazuje się niezwykłą cierpliwością i dokładnością.
Uwielbia poznawać nowe miejsca i podróżować po świecie.
Fizjoterapeuta ortopedyczny
mgr Przemysław Dziura
Głównie pracuje z pacjentami po urazach kostno-stawowych, mięśniowych, sportowych, przed oraz po operacjach. Bazuje przede wszystkim na terapii manualnej i terapii tkanek miękkich, czyli praca na mięśniach i powięziach. Jedną z jego specjalności jest terapia blizny i suche igłowanie. W ostatnim czasie rozwija się w zakresie treningu funkcjonalnego - poprawa sprawności życia codziennego i poprawa w sporcie, oraz w treningu medycznym - powrót do aktywności i sportu po zabiegach czy kontuzjach.
Wolny czas stara się spędzać aktywnie, grając w koszykówkę oraz ćwicząc na siłowni. Lubi gotować, w szczególności kuchnię włoską, polską i amerykańską.
Fizjoterapeuta ortopedyczny, Terapeuta Wad Postawy
mgr Agata Bytnar
Pracuje z pacjentami ortopedycznymi, zarówno dorosłymi jak i z dziećmi. Specjalizuje się w terapii wad postawy. W swojej pracy wykorzystuje masaż tkanek głębokich, integracyjną terapię blizn, FITS, FBT. Skupia swoją uwagę głównie na pracy z pacjentami z wadami postawy m.in. płaskostopie, koślawe ustawienie stóp, szpotawienie i koślawienie kolan, nadmierne przodopochylenie miednicy, hiperlordoza, hiperkifoza, deformacje klatki piersiowej, odstające łopatki, skoliozy i asymetrie oraz z innymi dolegliwościami ortopedycznymi pacjentów od wieku przedszkolnego.
Prywatnie jest fanką kulinariów, lubi odkrywać nowe smaki. Uwielbia chodzić na górskie wędrówki oraz koncerty.
Fizjoterapeuta ortopedyczny
mgr Aleksandra Piskorz
Nieustannie stawia na rozwój oraz doświadczenie. Pracuje z pacjentami borykającymi się z dolegliwościami bólowymi (np. kręgosłupa), zmianami przeciążeniowymi (np. łokieć tenisisty), a także w szeroko pojętym zakresie ortopedii (np. rehabilitacja po endoprotezoplastyce czy ACL). Pracuje również z pacjentami neurologicznymi, głównie w jednostce chorobowej SMA. Najbardziej lubi pacjentów zdyscyplinowanych, by wykonywali ćwiczenia zadane do domu, bo bez nich terapia często nie przyniesie tak szybkich i zadowalających efektów.
Lubi podróżować, podziwiać piękne widoki i łapać promienie słońca. Uwielbia zwierzęta w szczególności psy, bo spacer i przebywanie z nimi (szczególnie w lesie na spacerze) stanowi idealne wyciszenie dla układu nerwowego.
Rejestratorka
Monika Janoszka
Przez 10 lat mieszkała w Anglii, ukończyła trzy letni kurs języka angielskiego, zdobywając certyfikat FCE, co ułatwia obsługę pacjentów anglojęzycznych. Pracowała jako opiekunka osób starszych z demencją starczą, kończąc wiele szkoleń w tym zakresie. Dzięki zebranemu doświadczeniu, potrafi zrozumieć potrzeby seniorów i zapewnić im należytą obsługę. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i stara się pomóc w szerokim zakresie. Prywatnie jest mamą nastolatka. W wolnych chwilach uwielbia wycieczki z rodziną , a w niepogodę książki. Jej największą zaletą jest punktualność.
Specjalista neurolog
Dr n. med. Edyta Matusik
Lekarz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Uzyskała stopień doktora nauk medycznych, specjalisty neurologii, rehabilitacji medycznej i seksuologii. Doświadczenie w pracy z pacjentami ze schorzeniami
neurologicznymi zdobyła pracując w Klinice Neurologii CSK Katowice –Ligota, w Poradniach neurologicznych (przyklinicznej i w miejskich NZOZ-ach) oraz w placówkach prywatnych biorąc udział w badaniach klinicznych. Swoją wiedzę neurologiczną pogłębiła pracując w Oddziałach Rehabilitacji w Goczałkowicach Zdroju jak i w Klinice Rehabilitacji Katowicach – Ochojcu o kompleksowe postępowanie w zespołach bólowych kręgosłupa dorosłych, ale też wadach postawy i skoliozach u dzieci. Specjalizacja z seksuologii pogłębiła wiedzę neurologiczną w zakresie objawów często nieporuszanych, a towarzyszących schorzeniom neurologicznym młodych dorosłych.
Ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim dwuletnie studia podyplomowe z podstaw psychoterapii. Odbyła staż kliniczny w ramach programu Department to Department EFNS w Klinice Neurologii w Essen, Niemcy.
Jeste członkiem euRIMS (Rehabilitation in Multiple Sclerosis) od 2024 roku pełni funkcję zastępcy przewodniczącego sekcji Bladder, Bowel, and Sexuality.
Jest członkiem ZG i przewodniczącą Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Jestem członkiem PTN (Polskie Towarzystwo Neurologiczne), PTReh (Polskie Towarzystwo Rehabilitacji), PTP (Polskie Towarzystwo Psychiatryczne – sekcja psychoterapii).
Fizjoterapeuta neurologiczny
mgr Kamil Zwierzchowski
Specjalizuje się w rehabilitacji neurologicznej dorosłych. Najbardziej interesuje go mózg, mechanizmy jego działania oraz zaburzenia jego pracy na skutek różnych uszkodzeń, neurofizjologia. W związku z powyższym najbardziej lubi pacjentów po urazach mózgu lub jego uszkodzeniach na skutek toczących się procesów chorobowych.
Pracuje z pacjentami po udarach mózgu, po urazach czaszkowo-mózgowych, z chorobami neurodegeneracyjnymi (stwardnienie rozsiane, Parkinson).
Jego drugą pasją poza pracą są przede wszystkim góry. Uwielbia turystykę wysokogórską, a szczególnie tą zimową. W wolnej chwili czyta literaturę górską.
Fizjoterapeuta neurologiczny
mgr Agnieszka Grzywa
Pracuje z pacjentami dorosłymi, głównie ze schorzeniami neurologicznymi ( przede wszystkim SMA, MPD, dystrofie), korzystając głównie z metod PNF oraz FBT. Ze względu na własne dolegliwości, lubi również pracować nad stawem kolanowym. Nie ma dla niej pacjentów trudnych, z chęcią stawia czoła nowym wyzwaniom. Ma doświadczenie w pracy z pacjentami z tracheo, stomią, cewnikiem i portem.
Interesuje się zaopatrzeniem medycznym, pomaga w doborze odpowiedniego sprzętu oraz kompresji.
W wolnych chwilach lubi śpiewać, spacerować i jeździć na rowerze, nurkuje z butlą. Zimą chętnie jeździ na snowboardzie i ćwiczy na siłowni.
Fizjoterapeuta uroginekologiczny
mgr Krzysztof Władyka
Ukończył kursy z zakresu Masażu Tkanek Głębokich z technikami powięziowymi, Terapii Manualnej wg międzynarodowych standardów IFOMPT, Cyriax, tapingu sportowego, terapii blizny, mięśniowo-powięziowej terapii miednicy, terapii wisceralnej. Zajmuje się fizjoterapią w ciąży i rewitalizacji po porodzie, w tym terapią kompleksową rozstępu mięśnia prostego brzucha oraz terapią nietrzymania moczu.
Jego pasjami są fizjoterapia i aktywność fizyczna – zarówno treningi, jak również spontaniczny ruch. Uwielbia jazdę na rowerze, ma ich kilka! Każdą wolną chwilę poświęca swojej rodzinie, która jest dla niego całym życiem i inspiracją.
Terapeuta Integracji Sensorycznej
mgr Anna Giurko
Zajmuje się diagnozowaniem dzieci pod kątem zaburzeń sensorycznych oraz prowadzeniem terapii Integracji Sensorycznej. Terapia ma na celu pomóc dziecku lepiej funkcjonować w domu, w szkole, w środowisku. Zaburzenia SI mogą wpłynąć na rozwój i zachowanie dziecka, na proces uczenia się i komunikowania ze światem, na dziecięce przyjaźnie i zabawy. Chętnie pracuje z pacjentami aktywnymi, potrzebującymi wyciszenia oraz biernymi, wymagającymi pobudzenia. Lubi pacjentów stawiających wysoko poprzeczkę do twórczej pracy.
Wolny czas poświęca na sport i turystykę, lubi poznawać miejsca, w których jej jeszcze nie było.
Fizjoterapeuta neurologiczny i ortopedyczny
mgr Marta Kocur
Pracuje zarówno z pacjentami neurologicznymi, jak i ortopedycznymi. Lubi pracować ze sportowcami, ponieważ jako wieloletnia siatkarka, rozumie ich potrzeby w zakresie fizjoterapii. Proces pracy z pacjentami neurologicznymi, sprawia jej wielką satysfakcję. Zajmuje się urazami sportowymi (skręcenia stawów skokowych, urazy kolan czy przeciążenia mięśni, stawów) ale szczególnie lubi pracę ze stawami barkowymi. Rozwija się w neurologii, dlatego planuje odbycie kolejnych szkoleń w tym kierunku. W szczególności ceni sobie pracę z pacjentami po udarach i wypadkach komunikacyjnych. Wierzy w rehabilitację ruchem i w aktywność fizyczna, na której opiera swoje metody pracy.
Specjalistka ds. Administracji i Rozliczeń, Rejestratorka
Agnieszka Pawlas
Agnieszka jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Aktywnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach z zakresu obsługi pacjenta i zarządzania placówką medyczną. Jest osobą otwartą, cierpliwą i komunikatywną. Zawsze chętna do pomocy, na każdy problem stara się znaleźć rozwiązanie. Dzięki swojej elastyczności świetnie odnajduje się w każdej sytuacji. Posiada kilkuletnie doświadczenie w obsłudze klienta. W REHA360 odpowiedzialna jest za rozliczenia oraz koordynację turnusów rehabilitacyjnych. Uwielbia podróże, a wolny czas najchętniej spędza w kuchni na przygotowywaniu smakołyków dla najbliższych.
Prezes Zarządu, Współwłaścicielka REHA 360
Zuzanna Wójcik
Doświadczenie zdobywała jako rejestratorka i menadżerka placówki medycznej przez 8 lat. Ukończyła uczelnie ekonomiczną oraz studia podyplomowe Zarządzanie w służbie zdrowia. Od lat udziela się charytatywnie, prowadząc Fundację Qlavi. Zależy jej, aby każdy z pacjentów miał równy dostęp do opieki medycznej oraz aby w REHA360, każdy otrzymał wsparcie bądź informacje dotyczące dalszego postępowania.
Wolny czas spędza z rodziną, przyjaciółmi i z psem. Uwielbia górskie wędrówki oraz długie spacery po lesie. Kontakt z naturą pomaga jej się wyciszyć oraz naładować baterie do dalszej pracy i rozwoju.
Zapewniamy pacjentom opiekę najwyższej jakości, a wszystkie zabiegi wykonujemy w przyjaznej atmosferze.
Wcześniej pracowaliśmy jako zespół Rehamedica, teraz przyszedł czas na REHA360.
Nieważne, czego potrzebujesz — jesteśmy tu, aby udzielić Ci wsparcia na każdym kroku.
Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Napisz do nas!
608 791 258